Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w środę w radiowej Jedynce, że jego partia nie wejdzie w żadną koalicję z PiS, ponieważ partia rządząca jest formacją antysamorządową. – Nie ma mowy o jakiejkolwiek współpracy z PiS ani przed wyborami samorządowymi, ani po wyborach – nie pozostawił wątpliwości szef ludowców.

W ocenie Kosiniaka-Kamysza, partia Kaczyńskiego „obcina kompetencje, niszczy samorządność w Polsce i centralizuje państwo”. Według polityka, PiS „nie jest formacją, która szuka jakiegokolwiek porozumienia”. Szef ludowców przypomniał, że chociaż jego ugrupowanie kilkakrotnie wykazywało chęć współpracy z PiS, to ta oferta za każdym razem „była odrzucana”.

Jednocześnie prezes PSL krytycznie odniósł się do dotychczasowego przebiegu kampanii wyborczej. – Jest w niej za mało mówienia o samorządzie, pokazywania samorządowców i mówienia o sednie tych wyborów. Jest bardzo wielu wyborców, którzy idą głosować tylko w wyborach samorządowych, bo znają swojego kandydata na wójta, radnego gminy i mają oni dużo większe poczucie sprawczości, niż podczas wyborów na prezydenta kraju czy posłów. Mogą oni rozliczyć tych kandydatów, gdyż są to wybory najbardziej bezpośrednie – podsumował polityk.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna