Samolot
Fot. BuckarooBanzai Twitter

Na kilka minut przed lądowaniem samolotu linii Asiana Airlines jeden z pasażerów otworzył drzwi. Po wylądowaniu mężczyzna wytłumaczył swoje zachowanie policjantom. W efekcie tego kilka osób musiało zostać zabranych do szpitala.

Do zdumiewającego zdarzenia doszło w ostatni piątek w mieście Daegu w Korei Południowej. Na pokładzie samolotu Airbus A321 znajdowało się 194 pasażerów. Na trzy minuty przed lądowaniem jeden z pasażerów otworzył drzwi i wywołał panikę.

Maszyna w tym momencie znajdowała się około 213 metrów nad ziemią. W rozmowie z policją pasażerów wyjaśnił, że otworzył drzwi, ponieważ czuł się „niewygodnie”, „chciał szybko wysiąść z samolotu” i był „zestresowany po niedawnej utracie pracy”.

Policja zamierza aresztować pasażera tuż po zakończonym dochodzeniu. Na skutek zdarzenia dziewięciu pasażerów trafiło do szpitala na skutek problemów z oddychaniem. Po dwóch godzinach wszyscy zostali wypisani.

Zdaniem urzędnika południowokoreańskiego ministerstwa transportu otwarcie drzwi samolotu w powietrzu tuż przed lądowaniem stało się możliwe, ponieważ ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz kabiny były podobne.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!