Ford zderzył się z pociągiem na Podkarpaciu. Nie żyje 17-letnia dziewczyna
fot. Pixabay

17-letnia dziewczyna zginęła w tragicznym wypadku na Podkarpaciu. W Wierzawicach koło Leżajska w woj. podkarpackim pojazd marki Ford zderzył się z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym – podaje portal „Nowiny24.pl”. Nastolatka była pasażerką auta. Kierujący samochodem 45-letni mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Do zdarzenia doszło przed godz. 11:00 w miejscowości Wierzawice, koło Leżajska (woj. podkarpackie). Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku ok. godz. 11:00. Dramatyczne zgłoszenie dotyczyło przerażającego wypadku na przejeździe kolejowym w Wierzawicach. Na niestrzeżony przejazd miał wjechać Ford, który następnie zderzył się jadącą po torach lokomotywą.

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Osobówka zderzyła się lokomotywą

„Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 11 na przejeździe kolejowym w Wierzawicach” – poinformował starszy kapitan Michał Lech, dyżurny operacyjny w podkarpackiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, cytowany przez portal „Nowiny24.pl”.

Jak można się domyślić, kolizja samochodu osobowego z potężną wielotonową lokomotywą skończyła się tragicznie. Ucierpiał 45-letni kierowca Forda, który został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. W wyniku uderzenia pociągu zginęła natomiast pasażerka auta osobowego. 17-letnia dziewczyna zginęła na miejscu.

„Kierujący samochodem osobowym marki Ford zderzył się z lokomotywą” – mówi Anna Klee-Bylica zespołu prasowego KWP w Rzeszowie. „17-letnia pasażerka forda zginęła na miejscu, a 45-leni kierowca w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę