fot. shareinfo.pl

W miejscowości Konotop w powiecie drawskim doszło do przerażającego wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Na drodze zderzyła się ciężarówka oraz osobowy bus. W zdarzeniu ucierpiała kilkanaście osób. Wśród rannych są dzieci.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 września, w miejscowości Konotop w powiecie drawskim (woj. zachodniopomorskie) – podaje „Fakt”. Ok. 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 175 doszło do zderzenia, w którym udział brały dwa pojazdy.

„Bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, są ciężko ranne” – informują służby.

Ofiar jest więcej. W wypadku ucierpiało jeszcze 17 innych osób. Ich stan oceniany jest jednak, jako dobry.

Makabryczny wypadek w zachodniopomorskim! Ciężarówka zderzyła się z busem. 20 rannych osób

Na miejscu wypadku zaroiło się od służb. W Konotopie interweniowały cztery karetki pogotowia oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku zadysponowano ponadto 10 zastępów straży pożarnej. Pomocy poszkodowanym udzielają także żołnierze.

„Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i autobusu. Droga między Drawskiem Pomorskim a Kaliszem Pomorskim jest zablokowana w obu kierunkach” – przekazała dla „Onetu” funkcjonariuszka drawskiej policji asp. Karolina Żych.

Jak informuje portal „Drawskie Strony Internetowe” – na miejscu pojawił się także burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!