Takich scen zapewne nie spodziewali się zwolennicy żadnej z opcji politycznych. Kontrowersyjne wydarzenie miało miejsce w sobotę poznańskim klubie Puento, gdzie zorganizowano konkursy „Miss Lesbian Poland 2019” oraz „Mister Gay Poland 2019”. W trakcie występu podcięto gardło kukle abp. Marka Jędraszewskiego.

Jak podaje TVP 3 Poznań, uczestnik o pseudonimie „Drag Queen Mariolkaa Rebell” miał w ręku dmuchaną lalkę miłosną, która na głowie miała zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego. W pewnym momencie poderżnął gardło kukle. Wyglądało to bardzo autentycznie, bo dodatkowo na koszulce miał plamy imitujące krew.

Organizatorzy konkursów przeprosili za ten akt osoby, które mogły czuć się urażone. – Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mister Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia – napisali w oświadczeniu

Jednocześnie też informują, że nie mieli pojęcia, że występ będzie tak wyglądać. – Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów. Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji – czytamy.

W rozmowie z Głosem Wielkopolski o wydarzeniu mówił także właściciel poznańskiego klubu Puento. – To było show jednego z artystów. Cenzura już dawno się skończyła, więc nie cenzurujemy występów, tym samym nie jesteśmy w stanie przewidzieć co dany artysta zaprezentuje – powiedział

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę