Krwawy atak podczas mszy. 15-latek w szale dźgał biskupa [FILM]

Atak nożownika na biskupa w Australii
fot. Pixabay

Ledwie kilka dni minęło od ostatniego, krwawego ataku nożownika, a już doszło do kolejnego. Sydney znów spłynęło krwią! Tym razem celem ataku był biskup. W czasie odprawiania nabożeństwa napastnik wszedł na ołtarz, a następnie zaczął dźgać hierarchę bez opamiętania! W sumie ranne w ataku zostały cztery osoby. Po zamachu przed świątynią doszło do zamieszek i starć z policją. Tłum domagał się wydania im zamachowca celem dokonania na nim samosądu. „Oko za oko” – wołali wierni.

REKLAMA

„Wyprowadźcie go nam!” – wykrzykiwał wściekły tłum, który zebrał się przed kościołem Dobrego Pasterza w Wakeley, w zachodniej części Sydney. Chwilę wcześniej wewnątrz świątyni doszło do krwawego ataku na odprawiającego ceremonię biskupa Asyryjskiego Kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza Mar Mari Emmanuela. Napastnik pojawił się w kościele z nożem, wszedł na ołtarz, a następnie zaczął dźgać narzędziem zszokowanego kapłana.

Na ratunek biskupowi ruszyli zebrani w świątyni wierni – podaje „Fakt”. To prawdopodobnie wtedy ranne zostały kolejne trzy osoby. Niemniej zamachowca udało się obezwładnić. Biskup Emmanuel trafił do szpitala. Lekarze poinformowali, że doznał obrażeń niezagrażających życiu.

Napastnik został aresztowany. Jak się okazało – ma ledwie 15 lat! Podczas zatrzymania uchwycono mimikę twarzy zamachowca. 15-letni nożownik uśmiechał się, jakby był dumny ze swojego czynu.

REKLAMA

Kolejny atak nożownika w Australii. 15-latek próbował zadźgać biskupa Kościoła Asyryjskiego

Jeszcze zanim zamachowca udało się przetransportować do aresztu, przed świątynią w Sydney zebrał się liczący kilkaset osób tłum wiernych. Skandowali, aby wydać im sprawcę nieudanego zamachu na biskupa. Otwarcie domagali się samosądu na niedoszłym zabójcy.

Sytuacja była na tyle poważna, że policja musiała otoczyć kościół kordonem. Doszło do starć tłumu z policją. Uczestnicy zamieszek rzucali m.in. cegłami i butelkami. Uszkodzono 20 radiowozów, z 30 osób, które ucierpiały, siedem trafiło do szpitala. Obrażenia odniosło także kilku policjantów.

Śledczy uznali, że czyn 15-latka wypełnia znamiona „ekstremizmu motywowanego religijnie”. Wedle najnowszych ustaleń australijskich policjantów nastolatek działał samotnie.

Biskup Mar Mari Emmanuel zasłynął w Australii podczas pandemii COVID-19. Hierarcha gorąco sprzeciwiał się wówczas lockdownom, mówią o „masowym niewolnictwie”.

Zaledwie 48 godzin wcześniej, także w Sydney, 40-letni Joel Cauchi zaatakował klientów centrum handlowego Westfield Bondi Junction. Uzbrojony w długi nóż zamachowiec zabił pięć kobiet i ochroniarza.

Podziel się: