Rozbój w biały dzień! 14-latek zaatakował nożem pracownicę kwiaciarni a potem ukradł gotówkę
fot. Pixabay

Nastolatek dokonał napadu na… kwiaciarnię! Nieletni bandzior wdarł się do lokalu i zaatakował nożem pracującą tam kobietę. Kwiaciarka została ciężko ranna, a młodociany przestępca uciekł ze skromnym łupem w postaci niewielkiej ilości gotówki. Bandyta nie miał szans na ucieczkę. Szybko namierzyli go i aresztowali funkcjonariusze lokalnej policji.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w powiecie kozienickim. W czwartek 6 kwietnia, ok. godz. 14:00 do lokalnej kwiaciarni wszedł uzbrojony 14-latek. Młodociany przestępca rzucił się na pracownicę sklepu z nożem, ciężko ją raniąc. Następnie ukradł z kasy niewielką ilość gotówki, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Kwiaciarka doznała ciężkich obrażeń, ale ostatkami sił zdołała chwycić za telefon i powiadomić policję – podaje „Super Express”.

Brutalny rozbój w pow. kozienickim. 14-latek ranił nożem kwiaciarkę, a potem ogołocił kasę z pieniędzy

„Jako pierwsi, już po kilku minutach od zgłoszenia, na miejsce przyjechali policjanci z miejscowej jednostki. Policjantka bez chwili wahania zaczęła tamować krwawienie i udzielać 63-latce pierwszej pomocy, do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Kozienicach. Kiedy medycy rozpoczęli walkę o życie kobiety, policjanci rozpoczęli obławę za napastnikiem” – poinformowała podkom. Ilona Tarczyńska z lokalnej policji.

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia, gdzie zabezpieczyli ostre narzędzie – nóż – oraz nagrania z monitoringu. Ślady były na tyle dokładne, że policjanci bardzo szybko namierzyli nieletniego nożownika. Jeszcze tego samego dnia, ok. godz. 19:00, funkcjonariusze zapukali do drzwi jego domu. Dopiero wówczas dowiedzieli się, że nożownik ma 14 lat! Małoletni został przebywa teraz w Policyjnej Izbie Dziecka. Jego sprawą zajmie się Sądu Rejonowego w Kozienicach Wydział Rodzinny i Nieletnich.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę