Krzaczki będą uginać się od pomidorów. Zastosuj przed sadzeniem

pomidory
fot. Pixabay

Zbliża się termin sadzenia pomidorów go gruntu. Według działkowców optymalną porą, by się za to zabrać, jest II połowa maja. Każdy przyszły hodowca pomidorów powinien poznać pewien trik na pielęgnację krzaczków, który w ostateczności podwoi plony. Wystarczy przed umieszczeniem sadzonek w glebie wrzucić do każdego dołka organiczny nawóz. Dzięki niemu pomidory będą rosły zdrowo, żwawo, a pysznych owoców będzie co niemiara.

REKLAMA

Patent za udane zbiory pomidorów

Jeśli chcesz pomnożyć uprawy, wypróbuj pewną prostą sztuczkę. Wesprzesz swoje rośliny, a one odwdzięczą ci się w plonach. Pomidory będą zdrowe, dorodne i smaczne. Musisz tylko zaopatrzyć sadzonki w kurzy obornik.

Równo go rozrzuć i połącz z ziemią, w której wylądował krzaczek. Obornik to idealny nawóz pod pomidory. Działa na rośliny jak steryd. Nie ma w nim chemii, jest całkowicie ekologiczny i zaopatruje sadzonki w kluczowe substancje, m.in. potas i azot. Jest też źródłem innych pierwiastków.

Stosowanie kurzego obornika do pomidorów. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Nawóz jest mocno skoncentrowany i stosuj go rozsądnie – w optymalnych dawkach. Gdy roślina zostanie przenawożona, skutki będę opłakane. Obornik z lekka rozrzedź wodą i używaj w małych ilościach (przeznacz ok. 100 g na pojedynczy krzaczek).

REKLAMA

Czytaj też: Trochę wody i 1 sekretny składnik. Mech zniknie jednym susem

Podziel się: