Trochę wody i 1 sekretny składnik. Mech zniknie jednym susem

mech na dachu
fot. Pixabay

Mech nie jest mile widziany na ścianie naszego domu. Wiosną przyroda budzi się do życia i również zielony pasożyt daje o sobie znać. Rozwija na elewacji jak szalony i szpeci całą powierzchnię. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć mech ze ścian budynku mieszkalnego, to proponujemy wypróbować 1 trik. Przydadzą ci się tylko 3 produkty z kuchni. Roślina nie będzie już problemem.

REKLAMA

Zielone fragmenty rzucają się w oczy zwłaszcza na jasnych ścianach, więc nic dziwnego, że jak najszybciej chcemy je zlikwidować. Mech bujnie obrasta elewację i nie potrzebuje do tego substancji pokarmowych (wystarczy mu deszcz). Jeśli zobaczyłeś, że na domu mech rośnie lawinowo, nie zwlekaj, bo im później zabierzesz się za jego usuwanie, tym gorzej. Narośnie go tyle, że nie podołasz. W początkowym stadium nie musisz nawet używać fachowych środków chemicznych. Wystarczą produkty z kuchni.

Walka z mchem. Zniknie z elewacji i ścian zanim się obejrzysz

Domowe patenty na usuwanie mchu, glonów, a nawet pleśni ze ścian odznaczają się maksymalną skutecznością, ale istnieje pewne ultimatum. Metody sprawdzą się znakomicie wyłącznie u młodych roślin, które się nie rozrosły albo nie zdegradowały powierzchni domu. Oto trzy bezpiecznie środki, które działają rewelacyjnie i likwidują mech ekspresowo i gruntownie.

REKLAMA

Środek nr 1
Jedną łyżkę sody oczyszczonej zalej 1 litrem wody i wymieszaj, a potem nanieś na mech.

Środek nr 2
Ocet o stężeniu 10% połącz z wodą (proporcje 1:5) i działaj tak samo, jak powyżej.

REKLAMA

Środek nr 3
Płyn do naczyń wymieszaj z wodą (proporcje 1:3) i zaaplikuj na zielonego pasożyta.

Każdy z powyższych specyfików energicznie rozprawi się z mchem. Ten zginie i długo nie osiądzie na powierzchni.

REKLAMA

Czytaj też: Ten kosmetyk przepędzi myszy z domu. Wystarczy spryskać zakamarki

Podziel się: