Kilka dni temu administratorzy Facebooka zapowiedzieli usunięcie profili Narodowego Odrodzenia Polski i Obozu Narodowo-Radykalnego, a także blokowanie wszelkich wpisów w tym medium społecznościowym odnoszących się do tych organizacji. Przyczyną tej decyzji ma być szerzenie przez ONR i NOP między innymi rasizmu, homofobii i antysemityzmu.

Z oburzeniem na te nowe regulacje obowiązujące na Facebooku zareagował na antenie Radia Maryja wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. Ocenił, że jest to wprowadzanie cenzury, a jednocześnie łamanie Konstytucji RP.

– Facebook jako platforma społecznościowa stosuje metody bezprawne i cenzurę niemającą podstaw w polskim porządku prawnym. Facebook łamie polskie prawo, między innymi przepisy konstytucyjne, gdzie mamy zapisaną swobodę rozpowszechniania informacji. Uważamy, że rząd powinien w tej sprawie interweniować poprzez ustanowienie przepisów karnych za stosowanie bezprawnej cenzury – oświadczył Krzysztof Bosak.

– Arbitralny wybór organizacji jako zakazanych lub zabronionych – jak to wygląda w stanowisku Facebooka – jest działaniem sprzecznym z polskim porządkiem prawnym, gdzie swoboda wypowiedzi jest wartością chronioną konstytucyjnie – podkreślił wiceprezes Ruchu Narodowego w Radiu Maryja. – Natomiast określenie „arbitralnie wybranych organizacji”, w tym wypadku Narodowego Odrodzenia Polski i Obozu Narodowo-Radykalnego, jako organizacji szerzących rasizm, antysemityzm i homofobię, nie ma pokrycia w faktach i kwalifikuje się na proces o zniesławienie – zaznaczył Bosak.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna