https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1243104816206884865/photo/1

Wystąpienie z udziałem Andrzeja Dudy, poświęcone wręczeniu aktu odwołania ministrowi Jarosławowi Gowinowi spotkało się z licznymi komentarzami. Krzysztof Bosak z Konfederacji podsumował je pytaniem: ,,Co to w ogóle jest?”.

W sobotę odbyła się uroczystość wręczenia aktu dymisji ministrowi i wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi. Wydarzenie miało niecodzienną oprawę – było transmitowane, a prezydent nie szczędził ostrych słów w stronę polityka. Publicznie odmówił ponadto spotkania z szefem Porozumienia w cztery oczy. Wskazał, że w obecnej sytuacji nie wie, po której stronie on stoi.

Prezydent odniósł się do dymisji ministra w 2020 roku, kiedy to Gowin odszedł po sprzeciwie wobec tzw. majowych wyborów kopertowych. Politycy według niego wówczas rozmawiali i szukali kompromisu, czego jego zdaniem obecnie zabrakło.

– Muszę powiedzieć, że jest mi przykro, i dlatego dziękuję za przybycie po odbiór tego dokumentu, ale powiem tak: Z przyjemnością z panem porozmawiam, ale muszę wiedzieć, kogo do siebie zaproszę. Dziś do końca tego nie wiem, więc proszę wybaczyć, panie premierze, ale nie będzie spotkania, jak zawsze, w cztery oczy, które miało miejsce do tej pory. Mam dzisiaj bardzo ważne sprawy, podejmuję decyzje ws. ustaw, leżą na moim biurku, będą jeszcze dziś ogłaszane – mówił Duda.

Wypowiedź ta została zamieszczona w formie filmu na Twitterze przez TVP Info. Odniósł się do niego Krzysztof Bosak. ,,Co to w ogóle jest? Czy to prezydent mojego państwa czy komentator na antenie TVP?” – pytał. „Jakie wyobrażenie o sprawowaniu urzędu prezydenta mają ludzie, którzy chwalą taką impertynencką, teatralną, partyjno-polityczną tyradę? Co dzieje się w umyśle prezydenta Andrzeja Dudy, że publicznie robi takie rzeczy?” – napisał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę