– To, co się dzieje w oświacie, to krzyż dzieci i nauczycieli  – powiedział podczas nabożeństwa Centralnej Drogi Krzyżowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, odnosząc się do trwającego strajku pracowników oświaty. Jak podkreślił, do tego, by „udźwignąć ten krzyż i żeby ten krzyż nikogo nie przywalił” potrzebni są „fachowcy”.

– To jest krzyż dzieci, krzyż młodzieży, krzyż nauczycieli, krzyż odpowiedzialnych za oświatę w wymiarze kraju i w wymiarze samorządu – mówił kard. Nycz. – Krzyż, który musimy dźwigać razem, a nie przeciw sobie, żeby nie ucierpieli ci, dla których szkoły istnieją. Równocześnie, żebyśmy dostrzegli te wszystkie problemy, potrzeby skomplikowane – stwierdził hierarcha.

Tegoroczna Centralna Droga Krzyżowa zgromadziła tłumy wiernych. Jej uczestnicy przeszli sprzed kościoła św. Anny Krakowskim Przedmieściem, ul. Miodową, Senatorską do placu Teatralnego, następnie ul. Wierzbową do placu Piłsudskiego, ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza na Krakowskie Przedmieście i z powrotem do kościoła akademickiego św. Anny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę