Ks. Lemański o Szumowskim: Niech poda się do dymisji i pojedzie do szpitala w Radomiu ratować chorych na koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w piątek, że zgodnie z jego rekomendacją przekazaną premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, wybory w lokalach wyborczych będą mogły odbyć się dopiero za dwa lata. Z kolei wybory korespondencyjne szef resortu zdrowia uznał – mimo pandemii koronawirusa – za całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia Polaków i możliwe do przeprowadzenia 10 maja. Tym samym całkowicie poparł decyzję Jarosława Kaczyńskiego i PiS.

Do stanowiska ministra odniósł się na Facebooku ks. Wojciech Lemański. „Panie Szumowski, a co Polaków obchodzą rekomendacje dotyczące wyborów, sformułowane przez bardzo słabego ministra zdrowia? Pan jest konstytucjonalistą? A może jest pan choćby prawnikiem, ekspertem kodeksów wyborczych? Pan nawet nie wiesz ilu Polaków umarło na koronawirusa”, napisał duchowny.

Czytaj także:  Popularne kiełbasy wycofane ze znanego sklepu. Wykryto w nich salmonellę!
 

Według kapłana szef resortu zdrowia „zamienił służbę potrzebującym na intratną posadę polityka”. Dlatego też „nie potrafi stanąć w obronie służb medycznych naszego kraju”.

 Ks. Lemański zaapelował z tego względu do Szumowskiego o ustąpienie z zajmowanej funkcji.

„Pan mógłby jeszcze zrobić coś dobrego – dajmy na to podać się do dymisji i pojechać do Wyższej Szkoły Pożarniczej z lekarską pomocą, albo do szpitala w Radomiu, albo do DPS-u w Bochni. Zamiast na tle flag powinien pan wystąpić ręka w rękę z lekarzami z Grójca, albo z Nowego Dworu Maz. Nie wystąpi pan. Spaliłby się pan ze wstydu”, kończy swój wpis duchowny.

Czytaj także:  Koronawirus w Polsce. MZ informuje o nowych zakażeniach. 28 listopada

https://www.facebook.com/wojciech.lemanski.1/posts/1461111050715064NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS