19-latek został oskarżony o torturowanie i zamordowanie księdza. Miał wbić mu w gardło krucyfiks i udusić. Kapłan wcześniej wykorzystywał seksualnie nastolatka.

Ciało księdza Rogera Matassoliniego, lat 91, znaleziono w jego domu w Agnetz w północnej Francji. Denat miał w gardle wbity krucyfiks. Z kolei rany na ciele wskazują na to, że był torturowany przed śmiercią.

Podejrzany o zabójstwo próbował uciec autem księdza, ale został aresztowany. Zatrzymany to 19-latek Alexandre V, którego przetransportowano do szpitala z uwagi na problemy psychiczne. Po opuszczeniu placówki medycznej oskarżono go o zabójstwo, ale jak sam stwierdził w trakcie przesłuchania, aktu morderstwa nie pamięta.

Z kolei lokalne media poinformowały, że Alexandre wykonywał prace w domu Matassoliego. Duchowny kazał mu sprzątać mieszkanie nago.

W przeszłości odnotowano także inne skandaliczne czyny kapłana. Roger Matassoli był oskarżany o seksualne wykorzystanie co najmniej 4 chłopców w okresie od 1960 do 2000 r. Ofiar mogło być jednak więcej. Molestowanie miało także być stosowane przez księdza wobec ojca podejrzanego, a dziadek Alexandre’a, gdy dowiedział się o tym, odebrał sobie życie.

Duchownego odsunięto od obowiązków kapłańskich, gdy zarzuty wyszły na jaw w 2009 r. Niestety, na skutek „błędu” do zeszłego roku nadal pracował w kościele.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę