Ksiądz z bronią w ręku groził strajkującym kobietom! „Powystrzelam was!”

REKLAMA

W trakcie strajku kobiet zatrzymano księdza z Czernikowa. Powód? Trzymał w rękach długą broń. Funkcjonariusze prosili, aby ją opuścił, na co odpowiedział groźbami. Te niecodzienne sceny miały miejsce w środę (28.10.2020) w godzinach wieczornych.

Sytuacja, która maiła miejsce w Czernikowie pod Toruniem wyglądała rzeczywiście groźnie. Wiele osób widziało jak ksiądz z miejscowej parafii wyciągnął broń. Policja potwierdziła wczoraj takie zdarzenie. Kapłan, którego zatrzymano i który spędził noc na policyjnym dołku to Piotr S.

– Nie jest ważne to jaki on ma temperament. Ważne jest to, że policjanci czuli zagrożenie. Postępowanie jest prowadzone w kierunku gróźb karalnych. Dlatego został przeszukany jego dom (plebania). Zostało zabezpieczonych sześć sztuk broni, w tym pięć długiej. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, bo proboszcz jest myśliwym i ma pozwolenie na broń. Wszystkie czynności odbywały się z udziałem komendanta Policji. Na pewno wystąpimy o cofnięcie pozwolenia na broń. Bo nie może posiadać broni osoba, która daje się ponieść emocjom – informuje dziennikarzy „Super Expressu” jeden z policjantów. – Ksiądz na pewno nie strzelał – dodaje.

REKLAMA

Jakie słowa wykrzykiwał duchowny? – „Przestańcie! Natychmiast przestańcie! Powystrzelam was!”.

Podziel się: