ksiądz
fot. ilust. Unsplash

W poniedziałek odbyła się rozprawa sądowa w sprawie księdza z jednej ze śląskich parafii. Duchowny jest oskarżony, m.in. o uprawianie seksu z 13-latką. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało zgłoszone przez kielecką kurię, krótko po emisji filmu „Tylko nie mów nikomu”.

O ewentualnej winie podejrzanego orzeknie Sąd Rejonowy w Myszkowie. Były wikariusz – 34-letni Michał P. – jest oskarżony o doprowadzenie dziecka do obcowania płciowego, a także dopuszczenie się innej czynności seksualnej.

Według informacji przekazanych prokuraturze, przestępstwa miały mieć miejsce w gminie Koniecpol, w powiecie częstochowskim. O ciemnych występkach wikarego doniosła prokuraturze kielecka kuria, którą prawdopodobnie popchnęła do tego emisja filmu dokumentalnego braci Sekielskich – „Tylko nie mów nikomu”. Śledztwo trwało prawie rok.

W poniedziałek odbyła się rozprawa, na którą wezwano aż 16 świadków. Stawili się wszyscy. Adwokatem duchownego został profesor Jan Widacki – autor wielu artykułów naukowych i książek.

34-latkowi postawiono zarzuty obcowania płciowego z 13-letnią wówczas dziewczynką. Były duchowny miał się także poddać innej czynności seksualnej z udziałem nieletniej. Michał P. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – zapewnia, że jest niewinny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę