Ksiądz organizował seksualne imprezy na terenie katedry
Fot.ilustr.Pexels.com/MART PRODUCTION/Public Domain

Ksiądz urządził orgię w kompleksie katedralnym! Wyprawiane przez duchownego seks-imprezy wywołały oburzenie wśród wiernych Newcastle, a w miarę nagłaśniania sprawy przez media zgorszenie szerzy się już po całym świecie. Ksiądz nie zaprzestał swoich przygodnych schadzek nawet w czasie lockdownu. Sprawą zajmuje się już Watykan.

Najwyższe organy kościelne w Watykanie zajmą się sprawą orgii, do których miało dochodzić w kompleksie katedralnym Najświętszej Maryi Panny w Newcastle – donosi „Sunday Times”. Śledczy Stolicy Apostolskiej odkryli sprawę seks-imprez w kontekście innego dochodzenia, po odejściu na emeryturę biskupa Hexham i Newcastle Roberta Byrne’a w grudniu ub. r. Okazuje się jednak, że biskup nie wiedział o ekscesach w katedrze. Odpowiedzialny miał być tragicznie zmarły ksiądz Michael McCoy.

„Wiele skarg zostało złożonych przez wiernych z diecezji po tym, jak wyszły na jaw informacje o seksimprezach odbywających się w pomieszczeniach mieszkalnych księży dołączonych do katedry w Newcastle” – cytuje swoje anonimowe źródło „Sunday Times”.

Ksiądz organizował orgie na terenie katedry w Newcastle. Miał mieć na sumieniu także pedofilię. Za swoje czyny już nigdy nie odpowie

Wyuzdane imprezy ksiądz kanonik McCoy miał na domiar złego organizować w czasie ścisłego lockdownu. Kiedy wierni nie mogli przyjść do kościoła ze względu na restrykcje COVID-owe, zamiast szukać zastępczych kanałów komunikacji z parafianami, ksiądz zajął się swoją seksualnością.

To, co działo się w kompleksie katedralnym przechodzi ludzkie pojęcie. Duchowny spraszał na zakrapiane orgie wybranych wiernych – miała się pojawić nawet drag queen [mężczyzna, przebrany za kobietę – przyp. red.].

McCoy miał mieć jednak na sumieniu o wiele gorsze rzeczy. Na początku 2021 roku zainteresowała się nim lokalna policja. Kiedy funkcjonariusze odwiedzili go w kwietniu 2021 roku, aby przesłuchać go w związku z zarzutami, powiązanymi z pedofilią, w jego mieszkaniu znaleźli zwłoki duchownego. Tym samym kanonik nie odpowie ani za orgię, ani za zarzuty, związane z krzywdzeniem nieletnich.

Śledztwo ws. wydarzeń z Newcastle prowadzi Watykan. Na zlecenie Stolicy Apostolskiej dochodzenie przeprowadza bisku Liverpoolu


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę