– Sieć księgarni Empik zdecydowała, że kontrowersyjna książka autorstwa Jacka Międlara zostanie wycofana z oferty – oświadczyła Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku, w rozmowie z portalem money.pl. Wyjaśniła, że Empik podjął taką decyzję w reakcji na doniesienia internautów, że publikacja „Moja walka o prawdę”, której autorem jest Jacek Międlar, promuje język nienawiści.

– Wobec licznych zgłoszeń naszych klientów, co do faktu, że książka ta szerzy mowę nienawiści, a tym samym łamie polskie prawo, zdecydowaliśmy się na zablokowanie jej dostępności do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Tytuł już ma status „niedostępny” – powiedziała Marianowicz.

– Empik wycofał sprzedaż mojej książki. Oczywiście pod naciskiem lewaków, którzy mojej książki nie czytali. Strach przed prawdą o Jedwabnem? – napisał Międlar na Twitterze, odnosząc się do decyzji księgarni Empik.

Jacek Międlar to były ksiądz, który znany jest ze skrajnych poglądów i budzących kontrowersje zachowań. To on 11 listopada wraz ze znanym ze spalenia kukły Żyda Piotrem Rybakiem przewodniczył we Wrocławiu Marszowi Polski Niepodległej, który został rozwiązany zaraz po tym, jak liderzy narodowców zaczęli przemawiać.

– Tacy idioci próbują dyktować nam warunki i decydować, czy możemy świętować polskość, czy nie. Mam ich głęboko w d***e. Mam w d***e tych durni z Brukseli i ich dziwkarską, liberalną propagandę – mówił wtedy Międlar, komentując decyzję o rozwiązaniu manifestacji.

https://twitter.com/jacekmiedlar/status/1064153272175386624


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!