Przedszkole
Pixabay.com

Przedszkolaki z jednej z dolnośląskich placówek otrzymały w prezencie książki, w których znajdują się informacje m.in. na temat par jednopłciowych. Rodzice dzieciaków wyrazili duże oburzenie.

O sprawie poinformowała „Gazeta Wrocławska”, do której zgłosili się rodzice uczęszczających do przedszkola publicznego w Strzeszowie w powiecie trzebnickim (woj. dolnośląskie) dzieci. Spora część z nich była zaniepokojona prezentami, jakie otrzymały na koniec roku.

Maluchy otrzymały książki pt.: „Pięknie się różnimy. Dobrze, że każdy jest inny” wydawnictwa HarperCollins Polska. Pozycja skierowana jest do dzieci powyżej 3. roku życia i traktuje o nauce akceptowania różnic międzyludzkich.

– Książka „Pięknie się różnimy” uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką – czytamy na stronie wydawcy.

– Jakie było moje i żony zdziwienie, kiedy zaczęliśmy przeglądać tę książeczkę. Zobaczyliśmy obrazek, który przedstawia dwóch mężczyzn, przytulających dwóch chłopców. Podpis: „Mam dwóch tatusiów i braciszka”. Potem obrazek z dwoma kobietami przytulającymi dzieci. Podpis: „Mam dwie mamy, brata i siostrę” – mówi „GW” ojciec jednego z przedszkolaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę