REKLAMA

Ksiądz
fot. Pixabay

Księża z Dąbrowy Górniczej zorganizowali w pomieszczeniach parafialnych imprezę, na którą zaprosili… męską prostytutkę. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” – duchowni mieli w trakcie zabawy zażywać leki na potencję. Skandaliczna sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, ale księża nie chcieli ich wpuścić.

REKLAMA

O gorszącym incydencie informuje „Gazeta Wyborcza”. Jak podaje – księża z Dąbrowy Górniczej mieli zorganizować w pomieszczeniach parafialnych parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej dziką imprezę. Nie chodziło jednak tylko o radosne tańce – duchowni ściągnęli na miejsce męską prostytutkę!

Według informatora „GW”, który zna kulisy sprawy, impreza zorganizowana przez duchownych miała charakter „czysto seksualny”. W jej trakcie księża mieli przyjmować także leki na potencję.

REKLAMA

Sytuacja wymknęła się spod kontroli, kiedy zaproszony przez księży mężczyzna nagle stracił przytomność. Jeden z uczestników zabawy powiadomił o tym pogotowie, jednak kiedy ratownicy dotarli na miejsce nie mogli od razu pomóc nieprzytomnemu mężczyźnie – księża nie chcieli wpuścić ich do środka! Dopiero, kiedy na miejscu pojawiła się policja, medycy mogli w spokoju przeprowadzić czynności.

Nie jest jasne, czy mężczyzna zgodził się na seks z wieloma osobami. Pewne jest jednak, że była to osoba pełnoletnia.

REKLAMA

Księża zorganizowali w budynkach parafialnych homoseksualną orgię? Na miejscu interweniowało pogotowie i policja!

Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej wszczęła śledztwo ws. nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednią utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawą zajmują się także organy kościelne. Choć proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zaprzecza doniesieniom medialnym, „Gazeta Wyborcza” informuje, że skierował on pismo w tej sprawie do kurii w Sosnowcu. Informował w nim, że w budynkach parafialnych doszło do interwencji policji i pogotowia ratunkowego. Biskup miał powołać komisję, która w trybie nadzwyczajnym zajmie się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

REKLAMA

Zamieszanym w imprezę księżom grożą więc konsekwencje przewidziane prawem świeckim i kanonicznym.

Kościół parafialny w Dąbrowie Górniczej ma status bazyliki – najstarszej w Polsce. Tytuł ten nadał mu papież Leon XIII.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA