Księżna Kate poważnie chora. Ogłosiła, że ma nowotwór

Kate Middleton
Fot. Twitter / @KensingtonRoyal

W piątkowy wieczór na oficjalnym profilu księcia i księżnej Walii pojawiło się nagranie, na którym księżna Kate zdradziła szczegóły swojego stanu zdrowia. Ogłosiła, że zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową.

REKLAMA

Middleton przekazała, że rak został wykryty u niej we wczesnym stadium i poddała się już chemioterapii. – W styczniu w Londynie przeszłam poważną operację jamy brzusznej. Wówczas sądzono, że nie jest to stan nowotworowy – przypomniała księżna Kate.

– Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia. Oczywiście był to ogromny szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby dla dobra naszej rodziny poradzić sobie z tym prywatnie – dodała.

REKLAMA

Kate i William nie pojawią się na obchodach Wielkanocy

W dalszej części przemówienia księżna Walii zaapelowała do brytyjskich mediów, a także obywateli. Poprosiła ich o powstrzymanie nadmiernych emocji, a także o „pozostawienie trochę czasu, przestrzeni i prywatności dla rodziny królewskiej”.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami podawanymi przez Pałac Buckingham, Kate i William nie pojawią się wraz z resztą rodziny na obchodach Niedzieli Wielkanocnej. W najbliższych tygodniach księżna nie będzie brała także udziału w żadnych wydarzeniach publicznych oraz znacząco ograniczy swoje oficjalne obowiązki.

REKLAMA

Podziel się: