Pixabay.com

Choć powszechne przekonanie sugeruje, że tuż przed snem nie powinno się jeść owoców, niektóre z nich wręcz warto spożyć przed udaniem się do łóżka. Warto wiedzieć, że niektóre z nich mają niezwykle przydatne właściwości dla zdrowia.

Spożywanie posiłków niedługo przed snem nie jest najlepszym pomysłem. Nie sprzyja to skutecznemu trawieniu, a niekiedy może również prowadzić do bezsenności. Są jednak posiłki, które w żaden sposób w tym nie przeszkodzą.

Owoce są bezcennym źródłem węglowodanów, dlatego są bardzo dobrym pomysłem na pożywne śniadanie. Nie zmienia to jednak faktu, że warto je również spożyć przed snem. Należy jednak uważać, bo spożycie niektórych owoców może skutkować dolegliwościami.

Zupełnie inaczej działają jednak takie owoce jak banany, kiwi czy wiśnie. Są one najlepszymi przykładami posiłku, który możemy spożyć tuż przed snem. Co najważniejsze, mogą mieć zbawienny wpływ na jakość naszego snu.

W wiśniach znajdziemy melatoninę, która koordynuje cykl snu i czuwania. Mogą być nieocenione w przypadku bezsenności. Pozwala ona również szybciej regenerować mięśnie, co sprawia, że są dobre jako posiłek po treningu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę