REKLAMA

REKLAMA

Na warszawskim przystanku Most Gdański dziś rano można było zobaczyć kontrowersyjną instalację. Na barierkach zawieszono kukły ministrantów. Symbolizują one przestępstwa seksualne księży. Z kolei jadąc Wisłostradą możemy dojrzeć napis: „Stop pedofilom w sutannach”.

Figury powieszono nad ranem około 5:30. Podróżni jadący komunikacją miejską od razu zauważyli nietypowy widok. Pasażerowie z niedowierzaniem przyglądali się czterem postaciom. Ubrane są komże i zamiast głów mają balony.

REKLAMA

Kukłom na piersiach powieszono kartony z imieniem, wiekiem i dopiskiem „ofiara księdza”.

– Pokrzywdzeni chcą być zauważeni. Chodzi o nacisk na opinię publiczną, bo to nie jest marginalny problem. Myślę, że w skali Polski to są tysiące pokrzywdzonych. Kościół stosuje w tym temacie politykę milczenia, a to powoduje eskalację takich oznak niezadowolenia – informuje Artur Nowak, adwokat i autor książki „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”.

REKLAMA

Portal OKO.press opublikował na swoim w sieci film z miejsca, gdzie znajduje się instalacja. Czy pokazane w materiale video osoby to autorzy tego projektu, tego nie wiadomo.

https://www.facebook.com/oko.press/videos/2233974840158994/

REKLAMA