Kukły ministrantów na moście Gdańskim! Kierowcy widzą napis: „Stop pedofilom w sutannach”

Na warszawskim przystanku Most Gdański dziś rano można było zobaczyć kontrowersyjną instalację. Na barierkach zawieszono kukły ministrantów. Symbolizują one przestępstwa seksualne księży. Z kolei jadąc Wisłostradą możemy dojrzeć napis: „Stop pedofilom w sutannach”.

Figury powieszono nad ranem około 5:30. Podróżni jadący komunikacją miejską od razu zauważyli nietypowy widok. Pasażerowie z niedowierzaniem przyglądali się czterem postaciom. Ubrane są komże i zamiast głów mają balony.

Kukłom na piersiach powieszono kartony z imieniem, wiekiem i dopiskiem „ofiara księdza”.

– Pokrzywdzeni chcą być zauważeni. Chodzi o nacisk na opinię publiczną, bo to nie jest marginalny problem. Myślę, że w skali Polski to są tysiące pokrzywdzonych. Kościół stosuje w tym temacie politykę milczenia, a to powoduje eskalację takich oznak niezadowolenia – informuje Artur Nowak, adwokat i autor książki „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”.

Portal OKO.press opublikował na swoim w sieci film z miejsca, gdzie znajduje się instalacja. Czy pokazane w materiale video osoby to autorzy tego projektu, tego nie wiadomo.

Czytaj także:  Uwaga! Popularny ser z Lidla został wycofany przez GIS!

Stop pedofilom w sutannach. Most Gdański

"Stop pedofilom w sutannach" – baner z takim napisem zawisł nad ranem na Moście Gdańskim w Warszawie. W sąsiedztwie powieszono też 4 figury symbolizujące ministrantów. Wszystkie ubrane w komże, z kartkami na piersiach – "Adam, lat 14, ofiara księdza", Jaś, lat 8, Marek, lat 9…Warszawa, Most Gdański, godz. 5.30

Opublikowany przez OKO.press Niedziela, 23 września 2018