Kup w aptece i spryskaj meble. To czempion w walce z kurzem

wycieranie kurzu z mebli
fot. screen Youtube / @user-zm4rm6yi4p

Masz już dość kurzu, który pojawia się niemal wszędzie i wciąż powraca? Sprawia on problem nie tylko tobie – zmagają się z nim prawie wszyscy. Ile razy w ciągu tygodnia byś nie sprzątał, to on i tak osiądzie ponownie na regale, komodzie czy stoliku. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się kurzu, koniecznie zastosuj ten poniższy. Unikniesz grubej warstwy zabrudzeń gromadzącej się na powierzchniach na długi czas. Przeciwkurzowy preparat kupisz w aptece za kilka złotych. Działa cuda.

REKLAMA

Apteczny środek wykorzystasz nie tylko do mycia okien. Sprawdzi się także w walce z kurzem

Gliceryna jest środkiem najczęściej używanym w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jej zastosowanie w warunkach domowych prawdopodobnie jest ci dobrze znane. Okazuje się, że gliceryna to znakomity środek nie tylko do mycia okien – w tym artykule dowiesz się, jak ją zastosować. Pozostańmy w sferze domu. Apteczną glicerynę można zastosować jako broń do walki z uciążliwym kurzem na meblach. W aptece zapłacisz za nią kilka złotych, a stworzony z niej preparat ochroni drewniane czy szklane powierzchnie przed nagminnym osadzaniem się nieestetycznego nalotu.

Kilka kropel gliceryny wlej do naczynia wypełnionego niedużą ilością ciepłej, przegotowanej wody i uzyskaną miksturą zacznij odszykowywać meble. Weź szmatkę z bawełny i wnikliwie przecieraj wszystkie powierzchnie pokryte kurzem.

REKLAMA

Inne sposoby na kurz. Zrób spray z octu

Skórkę z pomarańczy, cytryny lub innego cytrusa zalej 500 ml octu, zamknij naczynie i odstaw. Po trzech dniach roztwór odcedź, rozwodnij i wlej do butelki z dozownikiem. Pryskaj meble i przecieraj je szmatką.