grzyb na ścianie
fot. screen Youtube / Trim That Weed – Your Gardening Resource

Na usuwanie pleśni wcale nie musisz wydawać fortuny. Obejdzie się nawet bez pomocy fachowców i skrobania tynków. Jak w takim razie poradzić sobie z grzybem na ścianie? Sprawdź!

Przyczyny powstawania grzyba na ścianie

Grzyb pojawia się zazwyczaj w mało wietrzonych pomieszczeniach. Z powodu wilgoci i braku świeżego powietrza w domu jest znacznie trudniej utrzymać porządek. Grzyb na ścianie lokalizuje się przeważnie w trudnodostępnych obszarach, np. za chłodziarką czy regałami.

Jeśli w Twoim mieszkaniu pojawił się grzyb, to znaczy, że panuje w nim nadmierna wilgoć. Pleśń jest niebezpieczna dla małych dzieci, a także osób z astmą i alergią. Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się jej z domu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Wydaj 10 złotych i usuń grzyba ze ściany

Jeśli uważasz, że walka z grzybem na ścianie jest trudna, długotrwała i wymaga profesjonalnych środków chemicznych, to jesteś w błędzie. Pleśń zniknie nawet bez pomocy profesjonalistów, a więc sporo przy tym zaoszczędzisz. Grzyb na ścianie będzie tylko niemiłym wspomnieniem. Wystarczy udać się do apteki po produkt za 10 złotych.

Grzyb jest bez szans

Do usuwania grzyba na ścianie użyj olejku herbacianego. Dwie łyżki tego środka dodaj do dwóch szklanek wody i wszystko wymieszaj. Uzyskany roztwór przelej do pojemnika z dozownikiem i spryskaj miejsca, w których rozwinęła się pleśń. Odczekaj trzy doby. Po tym czasie możesz już umyć ścianę wodą z mydłem – ku Twojemu zdziwieniu grzyb zniknie!

Inne sposoby na pleśń

Soda oczyszczona i ocet
Połącz ocet z wodą (proporcje 4:1) i działaj tak samo, jak z olejkiem herbacianym. Równie skuteczna jest soda. Połącz ją z octem tak, aby uzyskać spójną pastę, a potem nanieś ją na waciki kosmetyczne i przytwierdź do ściany. Odczekaj pół godziny, a następnie zmyj. Ściana będzie jak po renowacji.

Czytaj też: Lepszego środka nie znajdziesz. W mig usuwa plamy z długopisu


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę