nalewanie wody utlenionej na wacik obok pralki
fot. screen Youtube / Take Look

Zauważyłeś, że Twoja pralka niezbyt dokładnie pierze? Czas najwyższy, abyś wyczyścił jej wnętrze albo sprawdził filtr. Jeżeli zaś na obudowie widoczny jest żółtawy kolor – nie zwlekaj, bo potem może być jeszcze trudniej usunąć takie przebarwienia. Samo wytarcie kurzu to za mało. Ale zachowaj spokój – istnieje mistrzowski patent, dzięki któremu dobrze sobie z tym poradzisz. Domowa metoda cieszy się coraz większą popularnością.

Ubrania wyprane bez należytej staranności i nieprzyjemny zapach z pralki będą już tylko niemiłym wspomnieniem, gdy tylko wypróbujesz ten genialny trik. Zaopatrz się w popularny produkt z apteki, który świetnie sprawdzi się też do czyszczenia wnętrza pralki. Niewykluczone, że ten gadżet masz w swojej łazience, a jeśli nie, to szybko pędź do apteki!

Jak skutecznie wyczyścić obudowę pralki? Użyj 1 środka z apteki

Czyszczenie urządzenia od środka to nie wszystko – obudowę pralki także trzeba doprowadzić do porządku.

Na początku zetrzyj kurz z pralki przy pomocy ręcznika papierowego lub miękkiej ściereczki. Rób to dokładnie, nie zapominając o zakamarkach! Potem weź wacik i zwilż go w… wodzie utlenionej. Ten preparat kosztuje kilka złotych, a doskonale poradzi sobie z wybielaniem obudowy pralki. W dodatku dobrze ją odkazi! Wystarczy, że przetrzesz wacikiem starannie całą obudowę – efekty zobaczysz od razu. Twój sprzęt będzie wyglądał jak nowy!

Jak wyczyścić pralkę, nie tylko z zewnątrz?

Woda utleniona potrafi kompleksowo wysprzątać urządzenie. Wlej ją do skrytki na detergenty i nastaw program płukania. To patent na czyste i świeże wnętrze. Ten preparat (poza tym, że dezynfekuje) pomaga zneutralizować przykrą woń. Po całym zabiegu uchyl drzwiczki pralki, aby dobrze wyschła. To ochroni ją przed rozwojem pleśni.

Identycznie, jak czyściłeś obudowę, wyczyść także starannie uszczelki tuż przy drzwiczkach urządzenia. To tam z reguły osadzają się plamy z pleśni – trzeba im zapobiegać. Najlepiej czyść je za pomocą wacika zwilżonego w wodzie utlenionej. Możesz też nalać odrobinę tego środka na uszczelki, a potem wyszorować solidnie.

Woda utleniona to bardzo korzystne rozwiązanie – nie dość, że wybiela i czyści, to także eliminuje zarazki!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę