REKLAMA

Kwiaty
fot. pxhere.com

Od pewnego czasu do Polski znów zawitała moda na hodowanie kwiatów w mieszkaniach. Niektórzy mają w swoich domach prawdziwe dżungle. Nie da się ukryć, że wygląda to efektownie i pięknie. Warto jednak pamiętać, że o kwiaty należy odpowiednio dbać, aby zapewnić im zdrowy rozwój.

REKLAMA

Szybki trik na zdrowe kwiaty

Niestety, często na ziemi pojawia się pleśń. Jest ona szkodliwa nie tylko dla samych kwiatów, ale i dla nas, szczególnie wtedy kiedy jesteśmy alergikami. Po zauważeniu białego nalotu na doniczce, powinniśmy jak najszybciej go usunąć. Jak jednak wyeliminować pleśń z gleby, bez użycia chemicznych środków?

Koniecznie wypróbujcie ten sposób

Okazuje się, że w tym  przypadku możemy skorzystać z pomocy piekarnika. Na samym początku biały nalot oddzielamy od ziemi. Następnie pozostałą ziemię rozsypujemy na blasze od piekarnika i pieczemy przez około pół godziny w temperaturze 90 stopni. Dzięki takiemu zabiegowi pozbędziemy się nie tylko zarodników pleśni, które są niewidoczne gołym okiem, ale i innych drobnoustrojów, które mogą powodować choroby naszych roślin.

REKLAMA

REKLAMA