Kwiaty
fot. pxhere.com

Od pewnego czasu do Polski znów zawitała moda na hodowanie kwiatów w mieszkaniach. Niektórzy mają w swoich domach prawdziwe dżungle. Nie da się ukryć, że wygląda to efektownie i pięknie. Warto jednak pamiętać, że o kwiaty należy odpowiednio dbać, aby zapewnić im zdrowy rozwój.

Szybki trik na zdrowe kwiaty

Niestety, często na ziemi pojawia się pleśń. Jest ona szkodliwa nie tylko dla samych kwiatów, ale i dla nas, szczególnie wtedy kiedy jesteśmy alergikami. Po zauważeniu białego nalotu na doniczce, powinniśmy jak najszybciej go usunąć. Jak jednak wyeliminować pleśń z gleby, bez użycia chemicznych środków?

Koniecznie wypróbujcie ten sposób

Okazuje się, że w tym  przypadku możemy skorzystać z pomocy piekarnika. Na samym początku biały nalot oddzielamy od ziemi. Następnie pozostałą ziemię rozsypujemy na blasze od piekarnika i pieczemy przez około pół godziny w temperaturze 90 stopni. Dzięki takiemu zabiegowi pozbędziemy się nie tylko zarodników pleśni, które są niewidoczne gołym okiem, ale i innych drobnoustrojów, które mogą powodować choroby naszych roślin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę