Kwota powala! Tyle zarobił Kurski w Banku Światowym W ROK!

Kurski zarobił w Banku Światowym ponad milion złotych
fot. Piotr VaGla Waglowski, Public domain

Wielu ludzi powiązanych z poprzednią władzą – choć ta jest już w opozycji – pozostała na stanowiskach, na których kiedyś zostali usytuowani. Tak stało się m.in. z Jackiem Kurskim, który był architektem Telewizji Polskiej z czasów rządów tzw. Zjednoczonej Prawicy. Kilka lat temu gruchnęła wiadomość, że Kurski przestanie być prezesem TVP. Tak się stało, ale były szef państwowej telewizji nie pozostał bezrobotnym na długo. Ówczesna władza wysłała go za ocean. Z nominacji prezesa NBP Adama Glapińskiego Kurski dostał się do samego Banku Światowego! Pozostał tam od grudnia 022 roku do stycznia b.r. Według ujawnionych przez „Wirtualną Polskę” danych, zarobił tam sporą sumkę!

REKLAMA

W grudniu 2022 roku Jacek Kurski otrzymał posadę w Banku Światowym z nominacji prezesa polskiego banku centralnego, prof. Adama Glapińskiego. Dzięki szefowi Narodowego Banku Polskiego Kurski objął stanowisko Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Było to zaraz po tym, kiedy stracił stanowisko prezesa Telewizji Polskiej.

Były prezes Telewizji Polskiej zarobił w Banku Światowym fortunę! Kurski przywiózł z Waszyngtonu ponad milion złotych

Choć pensje w TVP były wówczas bardzo dobre, co ujawniono w niedawnej aferze z „telewizyjnymi milionerami” w roli głównej, Jacek Kurski wcale w Banku Światowym nie biedował! W końcu to bank banków centralnych!

Jak dowiedziała się „Wirtualna Polska” – Kurski zarabiał w BŚ aż 236 150 dolarów rocznie. To równowartość prawie 930 tys. złotych netto! Miesięcznie było to prawie 80 tys. złotych! W złotym kranie byłego prezesa TVP przykręcono kurek, kiedy

REKLAMA

„Pan Jacek Kurski formalnie zakończył swoją pracę w Banku Światowym 19 stycznia 2024 r. Roczne wynagrodzenie zastępcy dyrektora wykonawczego wynosiło 236 150 dolarów” – poinformowało Ministerstwo Finansów.

„Wirtualna Polska” wyliczyła, że łącznie Kurski zarobił w czasie pracy w Banku Światowym 270 tys. dolarów. Przy średnim kursie amerykańskie waluty w przeciągu ostatniego roku, tj. ~4,20 złotych, łącznie były prezes TVP zainkasował ponad 1 milion złotych!

Podziel się: