REKLAMA

pasta do zębów i sól
fot. screen Youtube / Empfehlungsfuchs

Regularne stosowanie chemii do sprzątania nie jest polecane na dłuższą metę. Preparaty ze sklepu są drogie, szkodliwe dla zdrowia, a także środowiska, a ich skuteczność często nie spełnia naszych oczekiwań. Tani, ekologiczny i świetnie działający detergent możesz stworzyć samodzielnie. Wymieszaj 3 popularne produkty, a usunięcie kamienia i innych kłopotliwych zabrudzeń nie będzie stanowić nawet najmniejszego problemu.

REKLAMA

Z czego składa się domowy detergent?

Bazą preparatu czyszczącego domowej roboty jest pasta do zębów i sól kuchenna. Pasta do zębów ma właściwości wybielające i pogłębi działanie soli. Ta natomiast czyści i również wybiela różne powierzchnie, znakomicie radzi sobie z twardym osadem i starym brudem. Oba składniki w połączeniu ze sobą rozpuszczą złogi gromadzące się na instalacjach w łazience oraz kuchni.

Przygotowanie domowego preparatu czyszczącego krok po kroku

Do małego pojemnika wsyp 2 łyżki soli kuchennej i dodaj do niej trochę pasty do zębów (ok. 10 cm). Następnie wzbogać mieszankę o 1 łyżkę płynu do mycia naczyń, aby nabrała lepszej tekstury i była skuteczniejsza. Całość dokładnie wymieszaj na gęstą pastę.

REKLAMA

Co potrafi wypucować 3-składnikowy detergent?

Przede wszystkim instalacje pokryte kamieniem i innymi nieczystościami np. baterię prysznicową, zlew, wannę, sedes.
Nałóż pastę na powierzchnię, która wymaga solidnego czyszczenia, a potem wcieraj ją w dany obszar przy użyciu gąbki do mycia naczyń. Zaczekaj kilka minut, by brud się rozpuścił wskutek działania składników aktywnych i znów przetrzyj element myjką (zwłaszcza miejsca pokryte osadem). Teraz spłucz pozostałości domowej mieszanki i gotowe. Po takim zabiegu każda instalacja będzie jak nowa. Po brudzie, kamieniu i innych osadach nie będzie śladu.

Zobacz też: Płyn do naczyń pójdzie do kąta. Użyj domowej emulsji, a usunie brud 2x lepiej

REKLAMA

REKLAMA