Łączę te 2 składniki i myję piekarnik. Brud ginie od razu, a sprzęt lśni

ocet i płyn do mycia naczyń
fot. screen Youtube / Susan Tips

Dlaczego warto połączyć ocet z płynem do mycia naczyń? Ten patent pomoże rozwikłać pewien nagminny problem dotyczący mycia sprzętów kuchennych. Chodzi przede wszystkim o piekarnik. Często doprowadzenie do porządku tego sprzętu bywa ciężkie, mozolne i mało przyjemne. Resztki pożywienia, jakie gromadzą się na jego ściankach, stanowią podwójny problem. Metody na ekspresowe i efektywne wyczyszczenie piekarnika są na wagę złota. Dziś przedstawiamy jedną z nich. Nie musisz sięgać po sklepowe preparaty naszpikowane chemią. Wystarczą bezpieczne środki, które na pewno masz już w domu. Mnóstwo osób jest zadowolonych ze stosowania tego patentu na mycie piekarnika. Z całą pewnością dołączysz do tej grupy.

REKLAMA

Uważasz, że mycie piekarnika nie obejdzie się bez profesjonalnych detergentów ze sklepu? Jesteś w błędzie. Poznaj tani, wydajny i bardzo prosty sposób na lśniący piekarnik. Zaopatrz się w trzy składniki: płyn do naczyń, ocet i cytrynę.

Mycie piekarnika nigdy nie było prostsze. Trio rozprawi się z brudem

Przypalone tłuste zabrudzenia będę spływać ze ścianek piekarnika w mgnieniu oka. Wystarczy, że potraktujesz je mieszanką przygotowaną z octu, cytryny i płynu do naczyń. Zatem odpuść sobie wizytę w markecie – rezygnując z zakupu chemicznych gotowców, pomożesz środowisku i sporo zaoszczędzisz.

REKLAMA

Czyszczenie piekarnika jest bardzo proste, wystarczy połączyć w pojemniku składniki w następujących proporcjach:
» 400 ml octu,
» 200 ml soku z cytryny,
» 4 łyżki stołowe płynu do mycia naczyń.

Uzyskaną mieszaninę rozcieńcz 2,5 l wody i całość starannie wymieszaj. Następnie przelej do pojemnika z dozownikiem i używaj do odnawiania wnętrza piekarnika. Spryskaj preparatem kąciki i ścianki, odczekaj 30 minut. Po tym czasie wytrzyj poszczególne powierzchnie ściereczką i to wszystko. Brud i tłuszcz znikną, a urządzenie będzie lśnić.

REKLAMA

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem