chusteczka nawilżająca
fot. screen Youtube / Smart Fox

Świeże pranie jest przyjemne i pachnące. Niestety cały powab mogą zepsuć pozostające na nich maleńkie zanieczyszczenia. Sprawdź, jak skutecznie usunąć paprochy z ciemnych tkanin.

Domowy patent na kłaczki z ubrań

Przyda Ci się szmatka lub tkanina z mikrofibry. Za sprawą swej struktury wychwyci wszelkie zabrudzenia, które zwykle pozostają na ciemnych ciuchach. Sztuczka jest bardzo prosta, wystarczy w trakcie robienia prania włożyć ściereczkę do bębna, a potem włączyć cykl. Dzięki temu paproszki z tkanin zamiast na odzieży mocno przykleją się do szmatki. Po zakończeniu prania trzeba ją wyjąć, wyczyścić pod bieżącą wodą, a potem wysuszyć.

Jeśli natomiast jesteś właścicielem czworonoga, który gubi sierść, to wiesz, że na twoich ciuchach stale gromadzą się ich kłaczki. Na pewno próbowałeś się ich pozbyć za pomocą odkurzacza bądź specjalnej rolki do czyszczenia materiałów. Ale zwykle mimo wysiłku, szczecina trafia razem z koszulkami czy spodniami do pralki, a w efekcie osiada, gdzie tylko się da. Trudno jest ją usunąć, ale już w trakcie nastawiania prania można rozwiązać ten problem. Wystarczy wziąć czystą gąbkę do mycia naczyń i umieścić ją w bębnie pralki wraz z pozostałymi ciuchami. Wszelkie kłaczki przylgną właśnie do niej, a odzież pozostanie czysta.

Nawilżane chusteczki do prania?

To fantastyczny patent, który deklasuje pospolite chusteczki do prania. Dlaczego akurat nawilżane chusteczki sprawdzają się lepiej? Bo skuteczniej lgną do nich małe drobinki. Warto sięgnąć po te bezwonne, aby ich zapach nie wchodził w reakcję z zastosowanymi już środkami do prania. Należy wrzucić po kilka chusteczek do każdego prania, ponieważ jeden egzemplarz prawdopodobnie nie zdoła ściągnąć wszystkich zanieczyszczeń. Istotne, aby były czyste i odpowiednio nasączone, gdyż są jednokrotnego użycia.

Czytaj też: Masz basen? Zrób 1 rzecz, a woda zawsze będzie czysta i ciepła


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!