REKLAMA

malowanie paznokci, szklanka wody
fot. Pixabay

Pomalowane paznokcie wyglądają bardzo modnie i klasowo. Każda kobieta ma nieco inne upodobania, więc decyduje się na wybór konkretnego koloru. Oprócz odcienia wiele pań wybiera też rozmaite wzory czy inne efekty. W modzie znów są klasyczne kolory lakierów, ale niestety mają one pewną słabostkę – trzeba czekać dość długo, nim zupełnie wyschną. W takiej sytuacji warto zastosować jedną sztuczkę. Dopiero co naniesiony lakier wyschnie 10x szybciej.

REKLAMA

Z tym patentem lakier do paznokci wyschnie w mig

Podczas malowania paznokci lakierem, na ogół nanosimy 2 warstwy artykułu, aby lepiej się prezentował. Wysiłek jest niewielki, a efekt bije po oczach. Gdy już zabarwimy płytki, musimy spokojnie czekać, czasami nawet kilkanaście minut w bezruchu, aby kosmetyk dokładnie zaschnął. Inaczej na malowanych paznokciach powstaną nieestetyczne pęcherzyki i inne niepożądane ślady, które usunie wyłącznie zmywacz do paznokci.

Gdy przez nieuwagę uszkodzimy lakier, musimy niestety zacząć zabieg od nowa. Kolejne malowanie znów zabierze nam sporo czasu, a później trzeba będzie czekać, aż zaschnie. Ten dylemat pomoże rozwiązać szklanka lodowatej wody, która przyspieszy wysychanie lakieru do paznokci. Na czym dokładnie polega trik? Dłoń z dopiero co zabarwionymi paznokciami wsuń do wody z kostkami lodu i gotowe. Pod wpływem zimna kosmetyk zaschnie znacznie prędzej. Żmudne dmuchanie czy wymachiwanie dłońmi trwałoby sporo czasu. Dzięki prostej sztuczce z zimną wodą nie trzeba tak długo czekać.

REKLAMA

Jaki kolor paznokci jest teraz w modzie?

Każda pani doskonale wie, że ponadczasowym hitem jest kolor czerwony. Oczywiście świetnie sprawdzą się różne odcienie czerwieni. W zanadrzu warto mieć także lakier cielisty lub beżowy – idealny na wszelkie okazje. Dużą popularnością cieszy się też double french. A jednym na najgorętszych trendów jest brzoskwinia i zieleń w wielu tonacjach. Każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Przy współpracy z Krakowianka Szkolenia Paznokci

REKLAMA

REKLAMA