fot. Twitter

„Lato, jezioro i pojmani najeźdźcy” – napisano pod nagraniem, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Ukraińcy udostępnili wideo, na którym widać prowadzonych przez nich kilkunastu rosyjskich jeńców wojennych. W tle natomiast czuć atmosferę iście wakacyjną z uwagi na pogodę i bliskość wody.

Na wschodzie Ukrainy – w pobliżu miasta Izium – Ukraińcom udało się schwytać kilkunastu rosyjskich żołnierzy. Nagranie z ich prowadzenia udostępnił portal informacyjny „NEXTA”.

„Lato, jezioro i pojmani najeźdźcy. Piękny obrazek w kierunku Izium” – czytamy we wpisie załączonym do nagrania na Twitterze.


Kilkuset żołnierzy zdezerterowały z armii rosyjskiej pod Iziumem. Chowają się po lasach

Miasto Izium oraz jego okolice nie mają jednak nic wspólnego z wakacjami – oprócz pięknej pogody. W ostatnim czasie toczą się tam bardzo ciężkie walki. Optymistycznym akcentem w kontekście tego regionu podzielił się jednak ostatnio doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz. Podczas ostatniego wystąpienia powiedział, że armia ukraińska ma coraz więcej szczęścia w starciu z rosyjskimi najeźdźcami.

„Powiem bardzo ważną rzecz. Wcześniej tego nie mówiłem, żeby się z tego nie wyśmiewano – wróciło do nas wojskowe szczęście. Jest bardzo zmienne od samego początku, od pierwszego dnia wojny” – powiedział doradca prezydenta Ołeksij Arestowycz.

Bynajmniej nie są to słowa rzucone na wiatr. Pojawiła się informacja, że pod Izium zdezerterowała grupa KILKUSET rosyjskich żołnierzy. Dezerterzy schronili się w małej miejscowości – nie chcą dalej walczyć z niewiadomych przyczyn. Około 200 z nich ukrywa się w pobliskich lasach. Wszyscy byli ranni, głodni, brudni i nie posiadali wojskowego sprzętu – podaje „o2”.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę