REKLAMA

szczepienia

REKLAMA

Bartosz Fiałek to reumatolog, popularyzator wiedzy medycznej oraz działacz społeczny w dziedzinie ochrony zdrowia. W mediach społecznościowych stara się informować, jak ważne są szczepienia w celu powstrzymywania i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, także koronawirusa. Nie każdy jednak chce się do tego przekonać, dlatego lekarz zaproponował konkretne rozwiązanie.

Osoby, które nie chcą się zaszczepić, powinni zapłacić

Lekarz Fiałek apeluje do władz:

REKLAMA

Zamiast siłowo – a nie edukacyjnie i zrozumiale – namawiać ludzi do szczepień przeciw COVID-19, powinniście w sposób jednoznaczny, ustawowy, orzec, że każda Polka i każdy Polak, mają obowiązek płacić za pobyt diagnostyczno – terapeutyczny wynikający z potwierdzonego zakażenia nowym koronawirusem, jeżeli – w przypadku braku przeciwwskazań – szczepienia świadomie nie wykonają.

Zasada, jak zaznacza medyk, jest prosta: nie szczepię się, a więc świadomie narażam innych obywateli, poza tym mogę zarazić się sam/a, więc powinnam czy powinienem zapłacić za leczenie.

Bartosz Fiałek zaznacza także:

Uważam, iż świadome narażanie zdrowia i życia własnego, jak i współobywateli, nie może i nie powinno być lekceważone i w ramach bezpłatnych świadczeń zdrowotnych – wynagradzane.

Lekarz wymienia również wszystkie badania, które są niezbędne w celu wykrycia koronawirusa u pacjentów w szpitalu na SOR-ze. Kosztują one 450-500 zł. Do tego dochodzą także koszty wiążące się z pobytem w szpitalu, obsługi personelu medycznego i paramedycznego, a to znacznie zwiększa koszt badań.

REKLAMA

Na koniec specjalista dodaje:

Miejmy więc wybór, ale zgodnie z wolnościowym podejściem – płaćmy za niego, w razie konieczności skorzystania z interwencji medycznej.

A pieniądze płynące ze zrealizowania tych procedur, niech zasilą budżet ochrony zdrowia.

Nie chcesz się szczepić? – płać w razie zachorowania!

Staram się Wam, ba, dalej będę to robić, przekazywać w sposób…

Opublikowany przez Lekarz Bartosz Fiałek Niedziela, 20 grudnia 2020


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA