Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, lekarz, który zachował się agresywnie usłyszał zarzut narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Sytuacja miała miejsce 29 października na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Tam właśnie został przyjęty pacjent Artur K. Lekarz to 57-latek, który w tym momencie pełnił obowiązki lekarza dyżurnego. Jak mówił chory, w pewnej chwili medyk go zaatakował. – Podczas konsultacji lekarz naruszył nietykalność cielesną pacjenta. Interweniowali ratownicy medyczni. Został wezwany patrol policji. Po zbadaniu lekarza na obecność alkoholu okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Podejrzanego już przesłuchano i przedstawiono dwa wspomniane zarzuty. – Wobec podejrzanego zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach polegających na wykonywaniu zawodu lekarza – podaje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Za taki postępek, lekarzowi grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę