Lekcje po wakacjach w nowych realiach

Jak będą wyglądały lekcje po wakacjach? Ministerstwo Edukacji zdradziło kilka sekretów o tym, jak wyglądają przygotowania do otwarcia szkół. Dobra wiadomość, jest taka, że resort przygotowuje się by od września rozpoczęła się normalna praca szkół i placówek oświatowych. Normalna, nie oznacza jednak takiej, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

   

Jak informuje redakcja gazety.pl nauczanie zdalne ma być w nowym roku szkolnym uzupełnieniem tradycyjnych metod pracy. Co ciekawe, rzeczniczka MEN Anna Ostrowska w rozmowie z PAP zdementowała informację, że nauka zdalna ma być przedłużona na rok szkolny 2020/2021. Ministerstwo przygotowuje się do tego, by od września nauka rozpoczęła się w normalnym, stacjonarnym trybie. Jednak planowane jest udoskonalenie programów i narzędzi do nauki zdalnej, by nauczyciele mogli korzystać z takiej dodatkowej metody pracy.

Na razie trudno jest jednoznacznie zadeklarować, jak będzie rzeczywiście wyglądała nauka w szkołach od września. Epidemia koronawirusa jest bardzo dynamiczna i trudno przewidzieć jak będzie wyglądała za parę miesięcy. Jeżeli liczba zachorowań będzie się zmniejszała to dzieci i młodzież wróci normalnie do szkół. Z pewnością lekcje będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News