Już niedługo kierowców czekają prawdopodobnie kolejne podwyżki cen paliw. Jednak nie wszyscy odczują to w swoich portfelach. Członkowie związku „Solidarność” oraz ich rodziny korzystający z kart paliwowych Lotos Biznes od jesieni otrzymają na stacjach tej sieci zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt.

O porozumieniu w tej sprawie podpisanym przez szefa „Solidarności” Piotra Dudę oraz prezesa spółki Lotos Paliwa Wojciecha Weissa koncern poinformował w specjalnym komunikacie.

– Od ubiegłego roku prowadzimy pilotażową współpracę ze śląsko-dąbrowską oraz podbeskidzką „Solidarnością”. Jesteśmy zadowoleni z tej kooperacji, dlatego podpisanie umowy na szczeblu centralnym z największym związkiem w Polsce, liczącym kilkaset tysięcy członków, to ważny krok dla sieci Lotos – zapewnił po podpisaniu dokumentu o współpracy Wojciech Weiss. Przedstawiciele spółki podkreślili jednocześnie, że są otwarci na rozmowy w tej sprawie z innymi centralami związkowymi.

– Dotychczasowa współpraca „Solidarności” z Lotosem przynosi dobre efekty. Warto rozszerzać ją na wszystkich członków związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie – stwierdził z kolei przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Dzięki podpisanemu porozumieniu związkowcy i ich rodziny skorzystają z wielu przywilejów niedostępnych dla zwykłych użytkowników czterech kółek. Zapłacą od kilku do kilkudziesięciu groszy mniej za każdy litr zakupionego paliwa standardowego – a więc Pb95, ON, LPG – lub paliwa premium Lotos Dynamic (Pb98, ON). Dostaną także 10 proc. zniżki na produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15 proc. zniżki na usługi myjni na stacjach Lotosu.

Spółka na koniec 2017 roku miała w Polsce 493 stacje, w tym 205 z logo Optima. Daje to jej trzecie miejsce pod względem wielkości sieci stacji benzynowych w Polsce – za Orlenem i BP. Kontrolę nad Lotosem wkrótce może przejąć PKN Orlen. O planach poinformowano w lutym bieżącego roku. Płocki koncern i Skarb Państwa podpisały wtedy list intencyjny w tej sprawie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę