Leżał na ławce z gorączką! Zamknięto pięć stacji warszawskiego metra!

W niedzielny wieczór konieczne było zamknięcie pięciu stacji pierwszej linii metra w Warszawie. Co było powodem? Służby na jednym z przystanków natrafiły ma mężczyznę, u którego były widoczne objawy wskazujące na możliwość zarażenia koronawirusem. Niezbędne będzie zdezynfekowanie stacji Politechnika.

– Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u mężczyzny, który przebywał na stacji metra Politechnika, stacja została zamknięta do dezynfekcji – poinformowała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Czytaj także:  Rosyjski niewolnik na polskiej fermie! Bili i kazali jeść spleśniały pasztet!

Dodała, że zawiadomienie o tym przypadku wpłynęło od policji. – Okazało się, że mężczyzna źle się czuje, ma gorączkę i trudności w oddychaniu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni. Pasażer pojechał do szpitala – mówi Bartoń

W obliczu zagrożenia stację zamknięto. Teraz musi być przeprowadzona dezynfekcja. – Ustalamy, jak mężczyzna znalazł się na stacji Politechnika. Niewykluczone, że będzie konieczna dezynfekcja także innych stacji – mówi rzeczniczka.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Poza tym, z uwagi na względy techniczne dotyczące poruszania się pociągów, konieczne było także wyłączenie z ruchu stacji: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie i Centrum.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.