Lidl otworzy swoje sklepy w niehandlowe niedziele?

Fot. Wikimedia Commons/Mateusz Giełczyński/CC-BY-SA 3.0

Jak informuje Business Insider Polska, popularny dyskont Lidl może otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe. Sieć ma podpisać umowę z Pocztą Polską i skorzystać z tzw. wyjątku pocztowego. Zarząd Lidla nie zaprzecza, że sklepy mogłyby się stać placówkami pocztowymi.

REKLAMA

– Większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna od poniedziałku do soboty przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub 6:00 do 23:00. W ten sposób klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Sklepy Lidl Polska funkcjonują również podczas niedziel handlowych. Aktualnie rozważamy różne scenariusze – poinformowała Wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji Lidl Polska.

Czy jednak ostatecznie dojdzie do podpisania umowy przez sieć handlową z Pocztą Polską nie jest jeszcze przesądzone.

– Decyzje o ewentualnym rozwoju sieci podejmowane będą po wnikliwej analizie rynkowej w zakresie poziomu dostosowania oferty Poczty Polskiej do potrzeb konsumentów. Poczta Polska nie informuje o prowadzonych rozmowach z przyszłymi kontrahentami, są one objęte tajemnicą przedsiębiorstwa – odpowiedziała na pytanie Wirtualnemedia.pl o ewentualną współpracę z Lidlem Justyna Siwek, rzecznik prasowa Poczty Polskiej.

REKLAMA

Podziel się: