Liroy w ostrych słowach do Arłukowicza! „Musimy patrzeć na wasze złodziejstwo”

REKLAMA

Obowiązek szczepień i jego ewentualne przyszłe zniesienie to temat wywołujący gorące dyskusje także w sejmie. Do ostrego starcia słownego w tym kontekście doszło między byłym ministrem zdrowia z Platformy Obywatelskiej Bartoszem Arłukowiczem i posłem niezrzeszonym Piotrem Liroyem-Marcem. Ten ostatni atakował polityka opozycji, bo jego zdaniem nie ma szacunku do Polaków i ich woli.

W sejmie wczoraj właśnie zdecydowano, że projekt obywatelski, zgodnie z którym nie będzie trzeba stosować szczepień ochronnych będzie analizowany przez sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. W debacie wziął udział także właśnie Bartosz Arłukowicz. Mocno krytykował partię rządzącą za to, że wchodzi w relacje z narodowcami i ruchem Kukiza, aby wprowadzić, zdaniem opozycjonisty, prawo szkodliwe społecznie. 

REKLAMA

„Pracujemy nad kuriozalną ustawą. (…) Zwracam się do wszystkich mam, ojców, dziadków i babci. PiS pod rękę z narodowcami i Kukizem chce dalszych prac znoszących obowiązek szczepień” – mówił Arłukowicz.

Do słów byłego ministra zdrowia odniósł się Piotr Liroy Marzec.

REKLAMA

Tu zabrał głos Liroy:

„Wie pan o jest największym skandalem? Że przez te wszystkie lata musimy patrzeć na wasze złodziejstwo, na to wszystko co robicie. 40 milionów Polaków patrzy na Was, a Wy mówicie, że nie chcecie nawiązać dyskusji ze 100 tys. Polaków. Skandalem jest to, że nazywacie się O-BY-WA-TEL-SKA”.

REKLAMA

https://youtu.be/FwcZkx09qVk

Zgodnie z projektem debetowanej ustawy szczepienia ochronne mogą być zlikwidowane. W sejmie przedstawiono dwa wnioski: o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i o skierowanie go do prac komisji. Za procedowaniem projektów przez komisje było 252 posłów. 158 głosowało przeciw, a dwóch się wstrzymało.

Z kolei wniosku o odrzucenie projektu nie przyjęto.

Podziel się: