Były minister obrony narodowej i obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz skomentował na antenie telewizji „Trwam” najnowsze działania partii Jarosława Kaczyńskiego, w tym zmiany proponowane przez rząd w sądownictwie. Wiceprezes PiS stwierdził, że partia rządząca realizuje tu wskazówki Chrystusa.

– Nie robimy jej dla panowania, nie robimy jej dla walki, nie robimy, żeby jedno ugrupowanie dominowało nad drugim – przekonywał o konieczności przeprowadzenia zmian w sądownictwie Macierewicz. – Robimy ją po to, żeby do Polski powróciła sprawiedliwość, żeby do Polski powróciła prawda, żeby i prawo powróciło i żeby chrześcijaństwo stawało się naszą codziennością, tą codziennością, którą w swoim przesłaniu ewangelicznym przyniósł Chrystus. Zawsze musimy wracać do słów ewangelii, one muszą być wyznacznikiem naszego codziennego działania – podkreślił polityk konieczność wprowadzenie tzw. ustawy kagańcowej.

W przekonaniu Macierewicza zmiany, które PiS przeprowadza w Polsce, wynikają wprost z realizowania przez tę formację nauczania Chrystusa.

– Naród polski niesie z sobą wielką misję chrześcijańską, zwłaszcza teraz widać, kiedy dookoła stajemy się jedną z niewielu wysp, które ciągle trwają i pogłębiają naszą tożsamość chrześcijańską, przekształcając rzeczywistość gospodarczą, społeczną i polityczną właśnie zgodnie z tymi wskazówkami, jakie przekazywał nam Chrystus – a przynajmniej staramy się to robić, bo to jest naszą powinnością – powiedział Macierewicz w telewizji „Trwam”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę