Macierewicz wychwala Trumpa: Wybitny mąż stanu!

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz na antenie prawicowego radia Wnet wystawił laurkę prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi za zlikwidowanie na lotnisku w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Atak przeprowadzony za pomocą drona zapoczątkował kryzys polityczno-militarny na Bliskim Wschodzie. Według Macierewicza decyzja podjęta przez Trumpa świadczy o tym, że jest on „wybitnym mężem stanu”.

   

– Nie ma wątpliwości, że podjął szereg decyzji, które mają charakter wskazujący, że jest wybitnym mężem stanu. Zwłaszcza te ostatnie – stwierdził były szef resortu obrony narodowej, odnosząc się do zamordowania irańskiego generała.

Zobacz także:  Schetyna o Tusku: Jest symbolem zwycięstw Platformy Obywatelskiej

Macierewicz chwaląc amerykańskiego prezydenta zauważył, że likwidując Sulejmaniego, Trump „zlikwidował sieć terroru, która była czynnikiem destabilizującym, niszczącym możliwość życia pokojowego na Środkowym-Bliskim Wschodzie a równocześnie po tej decyzji zaproponował Iranowi pokój i współpracę”.

   

Według polityka PiS Trump „mistrzowsko rozegrał kryzys irański”, co „w dużym stopniu gwarantuje mu sukces wyborczy”. – Przede wszystkim rozwiązuje jeden z najbardziej dramatycznych dylematów współczesnego świata – daje szanse pokoju na Bliskim, Środkowym Wschodzie – uznał Macierewicz.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS