Macron chce wyrzucić Polskę ze Strefy Schengen! (WIDEO)

Podczas konferencji prasowej w Pałacu Elizejskim prezydent Francji Emmanuel Macron zgłosił postulat zmniejszenia Strefy Schengen. Prezydent Francji chce wykluczyć z niej te kraje, które nie popierają unijnej polityki imigracyjnej i automatycznej relokacji przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu. I choć Polska nie została wymieniona z nazwy, to komentatorzy polityczni nie mają wątpliwości, że chodzi właśnie o nią, szczególnie w kontekście braku zgody rządu PiS na przyjmowanie imigrantów.

– Musimy dokonać głębokiej reformy naszej polityki imigracyjnej – mówił Macron do dziennikarzy, podkreślając, że Strefę Schengen powinny tworzyć tylko państwa, które rozumieją, że „odpowiedzialność idzie w parze z solidarnością”.

– Lepiej mieć w tej strefie mniej państw. Nie chcę mieć w Strefie Schengen krajów, które są z tego zadowolone, kiedy chodzi o swobodny przepływ obywateli i dóbr, ale nie chcą przyjąć na siebie części ciężaru – przekonywał prezydent Francji, odnosząc się do mechanizmu przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czytaj także:  Dobre wieści dla Kaczyńskiego. Polacy popierają „Piątkę dla zwierząt”

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.