Fot. Pixabay.com

W punkcie szczepień w Gminnym Centrum Kultury w Trzebielinie (powiat bytowski) zaszczepił się 100-letni Jan Kruk. Tego samego dnia w tymczasowym szpitalu w Gdańsku szczepionkę przyjęła o rok starsza pani Wanda.

Informację o zaszczepieniu się stulatków przekazał na swoim profilu na Twitterze rzecznik pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Mariusz Szymański. „W centrum kultury w Trzebielinie w powiecie bytowskim zaszczepił się 100-letni pan Jan. Z kolei w szpitalu tymczasowym AmberExpo zaszczepiona została 101-letnia pani Wanda, mieszkanka grodu nad Motławą. Brawo pomorscy seniorzy” – napisał.

100-letni Jan Kruk, mieszkaniec Cetynia była jedną z pierwszych osób, które skorzystały z usług mobilnego punktu szczepień, zlokalizowanego w Gminnym Centrum Kultury w Trzebielinie.

W środowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że do tej pory zaszczepionych zostało 905 457 Polaków. We wtorek w samym województwie pomorskim pierwszą dawkę przyjęło 7 237 osób, natomiast 2 723 osoby drugą dawkę. Łącznie w tym regionie Polski przeprowadzono już 60 441 szczepień.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę