Makabra w Tatrach. Uciekała przed niedźwiedziem, spadła z wysokości 150 metrów

niedźwiedź
fot. Pixabay

Do tragicznego zdarzenia doszło w Dolinie Demianowskiej w Tatrach Niżnych. Tamtejsza policja przekazała, że niedźwiedź gonił dwóch turystów. W trakcie ucieczki kobieta spadła z wysokości około 150 metrów i niestety nie przeżyła upadku.

REKLAMA

Komunikat w tej sprawie wydała słowacka policja. – W piątek we wczesnych godzinach wieczornych otrzymaliśmy na numer alarmowy 158 zgłoszenie, że na obszarze Doliny Demianowskiej, niedźwiedź gonił dwie osoby. Jedna z nich spadła ze wzgórza – napisano.

W dalszej części komunikatu przekazano, że zespoły ratownicze natychmiast zostały wysłane we wskazane miejsce. Patrole policyjne rozpoczęły przeprowadzanie niezbędnych działań, których celem było ustalenie tożsamości dwóch osób biorących udział w zdarzeniu.

REKLAMA

Kobieta nie przeżyła upadku z dużej wysokości

Po jakimś czasie służbom udało się odnaleźć mężczyznę, który wyszedł z całej sytuacji bez szwanku. Kobieta nie miała jednak tyle szczęścia – znaleziono ją bez oznak życia. Bardziej szczegółowe informacje na temat ofiary lub jej współtowarzysza nie są znane.

Słowacja policja przekazała również, że na miejsce został wezwany „zespół reagowania na niedźwiedzie brunatne”. Jego zadaniem będzie znalezienie zwierzęcia, które doprowadziło do śmierci kobiety. Poza tym dochodzeniem w sprawie cały czas zajmują się słowaccy policjanci.

REKLAMA

Podziel się: