Las
Fot. Pixabay.com

Spacerowicze, który przechadzali się po lesie pod Lwówkiem Śląskim w województwie dolnośląskim dokonali wstrząsającego odkrycia. Na jednym z drzew wisiały zwłoki psa. Teraz policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy tego okropnego czynu.

Do makabrycznego odkrycia doszło w ostatni wtorek 8 sierpnia. Lokalny portal lwowecki.info dostał na skrzynkę mailową zdjęcia powieszonego zwierzęcia, które wysłano również do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Patrol od razu został rozdysponowany we wskazane miejsce. Przybyli na miejsce funkcjonariusze rzeczywiście zastali przerażający widok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwłoki psa mogły wisieć na drzewie od kilku lub nawet kilkunastu dni.

– Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili szereg działań w celu zidentyfikowania i zatrzymania osoby podejrzewanej o dokonanie tego brutalnego czynu – przekazała „Gazecie Wrocławskiej” sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Sprawcy jak dotąd nie udało się wskazać lub zatrzymać, ale mundurowi z Lwówka Śląskiego robią wszystko, aby jak najszybciej wpadł w ich ręce. Osobie, która dopuściła się tak okrutnego czynu, grozi surowa kara. Za znęcanie się nad zwierzęciem i uśmiercenie go, bandyta może trafić do więzienia na 3 lata.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!