Mało kto wie, dlaczego w windzie jest lustro. Powód mocno zaskakuje

kobieta w windzie
fot. screen Youtube / Hybon Elevators and Escalators Pvt. Ltd.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego w windach montowane są lustra? Powodów jest kilka, ale jeden z nich z pewnością cię zaskoczy. Od czasu do czasu każdy z nas korzysta z windy i widzimy duże lustro, ale podczas przejażdżki nasze myśli krążą gdzieś indziej i nie deliberujemy nad zastosowaniem czy pochodzeniem zwierciadła. Co akurat robi w windzie? Dzięki niemu można nie tylko poprawić make-up czy ubiór. Ma jeszcze inne funkcje, o których warto wiedzieć.

REKLAMA

Lustro zadba o nasze bezpieczeństwo

Czas kursu nowoczesnymi windami trwa zazwyczaj kilka/kilkanaście sekund, ale nawet w tak krótkim czasie może się wiele wydarzyć. Lustra w windach zakłada się po to, byśmy mogli kontrolować, co się dzieje wokół nas i zawracać uwagę na resztę pasażerów, którzy mogą np. ukraść nam portfel z kieszeni. Za sprawą odbicia w lustrze dostrzeżemy wszystkie szemrane triki.

Lustra wizualnie powiększają przestrzeń

Zwierciadło w windzie może pomóc ludziom cierpiącym na klaustrofobię. Dzięki lustrom małe lokum optycznie wygląda na większe, a w dodatku rozjaśnia wszystko dookoła, przez co minimalizuje odczucie dyskomfortu w trakcie podróży.

REKLAMA

Lustro pomaga osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich

Lustro ułatwia wykonywanie manewrów niepełnosprawnym, szczególnie podczas wjazdu tyłem. Szklany element poszerza pole widzenia, więc kręcenie wózkiem jest dużo prostsze.

Standardowy powód montowania luster w windzie

Zazwyczaj lustra instaluje się w biurowcach, ale nie tylko. Mają je również bloki mieszkalne, szpitale czy galerie handlowe. Moment, jaki spędzamy na przejeździe między piętrami to świetna okazja, by zerknąć na swój wygląd i ewentualnie dokonać jakiejś korekty. Ma to duże znaczenie dla osób, które śpieszą się spotkanie z kontrahentem lub na rozmowę o pracę. Pierwsze wrażenie jest szczególnie ważne.

Czytaj też: Odkurzacz ma tajną funkcję. Warto o niej wiedzieć, bo ułatwia pracę

REKLAMA