Marek Jakubiak z partii Kukiz’15 jest kandydatem na prezydenta Warszawy. Okazuje się, że w jego wyborcze ślady idzie także małżonka. Życiowa partnerka dobrze znanego polityka zamierza startować w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego.

Chodzi o Irminę Ochenkowską. Czym się obecnie zajmuje? Razem z mężem realizują się we własnej działalności gospodarczej. Ich firma to Browary Regionalne, gdzie małżonka parlamentarzysty zajmuje stanowisko wiceprezesa. Widać wyzwania biznesowe to dla niej za mało. Teraz chce być politykiem, jak na razie w sferze samorządowej.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogiki pracy i organizacji, a także Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów. Podziw mogą budzić jej bardzo wszechstronne zainteresowania. Sama o sobie pisze, że interesuje się „nowymi technologiami w dziedzinie medycyny i informatyki, projektowaniem mody, malarstwem, mineralogią, ogrodnictwem i strzelectwem”.

O odniesienie się do startu w wyborach został oczywiście poproszony Marek Jakubiak. Niestety jak na razie milczy. Swoją kandydaturę Ochenkowska ogłosiła w telewizji wPolsce.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę