W trakcie walki z koronawirusem istnieje wiele ograniczeń, których każdy powinien przestrzegać. Dotyczy to również kierowców, planujących wymienić opony na letnie. Mogą zostać ukarani mandatem.

Czasami wprowadzone ograniczenia są naprawdę zaskakujące. Jak podaje portal o2.pl, policjanci z Olsztyna ukarali mandatem w wysokości 500 zł kierowców korzystających z myjni bezdotykowej. Funkcjonariusze stwierdzili, że korzystanie z myjni nie jest konieczne, zatem było to nieuzasadnione wyjście z domu.

Podobna sytuacja może być z wymianą opon na letnie. Asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi stwierdziła, że w obecnej sytuacji wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym jest uzasadniona tylko w razie przebicia czy innego problemu, który uniemożliwia jazdę. Radzi, by wstrzymać się z sezonową wymianą ogumienia i przystąpić do niej po zniesieniu ograniczeń związanych z SARS-CoV-2. Zakładów wulkanizacyjnych dotyczą takie same obostrzenia co wszystkich punktów usługowych, zatem w przypadku ustawienia się przed nim kolejki narażamy się na zarażenie, a także na karę. O wysokości tej kary decyduje patrol wypisujący mandat. Ma on również brać pod uwagę okoliczności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę