Maraton wokół domu! Ukrainka zebrała fundusze dla lekarzy

REKLAMA

Pandemia koronawirusa dotknęła chyba już wszystkie państwa. W każdym kraju mieszkańcy wpadają także na ciekawe pomysły dające możliwość zebrania funduszy na służbę zdrowia. Na taki pomysł wpadła też Tatiana Hryniowa. Ukrainka postanowiła przebiec maraton o długość 42,2 km. Nie był to jednak bieg klasyczny. Trasa biegła wokół jej domu pod Kijowem.

Celem było zebranie miliona hrywien (ok. 155 tys. zł) i przeznaczenie ich na kupno sprzętu medycznego oraz kombinezonów ochronnych dla lekarzy. Jak napisała kobieta, był to jej „najdziwniejszy start”.

Bieg rozpoczął się po 9 rano, a cała trasa zajęła kobiecie około czterech godzin. Jedno okrążenie wyniosło 80 m. Nietypowy maraton był transmitowany na żywo na kanale YouTube.

REKLAMA

Do tej pory w ramach tego przedsięwzięcia zebrano ok. 270 tys. hrywien. Organizatorzy biegu pieniądze w ten sposób zebrane będą chcieli przeznaczyć na zakup czterech automatycznych analizatorów hematologicznych. Kupionych ma być także 3 tys. ochronnych maseczek i kombinezonów, które będą wykorzystane przez pracowników medycznych.

Był to kolejny bieg Hryniowej typowo charytatywny. Łącznie w ciągu 12 miesięcy przebiegła 12 maratonów, które były organizowane w różnych miastach świata. Z tych biegów zebrała łącznie prawie milion hrywien.